Orteza dynamiczna typu DUNAG 02 (zwana kombinezonem) jest miękką proprioceptywną, funkcjonalną ortezą. Jej elastyczność nie utrudnia wykonywania fizjologicznych ruchów, jednocześnie pozwala na korekcje poszczególnych segmentów ciała. Orteza składa się z upięć wewnętrznych i zewnętrznych.
        Oddziaływanie ortezy Dunag 02 ma na celu stymulowanie zaburzonych mięśni do pracy poprzez ich wspomaganie i ułatwianie wykonywania funkcji ruchowych. Wykonywanie zadań ruchowych odbywa się w skorygowanych pozycjach ciała. Orteza daje poczucie stabilizacji w pozycji pionizowanej oraz zrównoważenie ruchowe podczas chodu. Posiada również funkcje utrudniania wykonywania ruchu przez co poprawia siłę osłabionych mięśni.
        Terapeuci pracujący z pacjentami za pomocą ortezy dynamicznej posiadają specjalne kwalifikacje z zakresu posługiwania się ortezą oraz wiedzę ogólną z zakresu fizjoterapii pozwalającą na określenie zapotrzebowania pacjenta, jego możliwości oraz deficytów celem dobrania pod tym kątem terapii.
        Pacjenci kwalifikowani do zastosowania ortezy Dunag 02 to dzieci z zaburzeniami postawy i aktywności ruchowej, w tym ograniczenia wynikające z zaburzeń centralnego układu nerwowego, chorób nerwowo- mięśniowych, przepuklin oponowo-rdzeniowych oraz wszelkich urazów rdzenia i mózgowia prowadzących do zachwiania i opóźnienia rozwoju.

OTTO-PRODENT
Ewa Staniszewska

przedsiębiorstwo lecznicze
WROCŁAW

 

Rejestracja i informacje:
w dni robocze
w godz. 8:00 - 20:00
tel: (71) 322 66 00
lub: (71) 344 20 13

Kilińskiego 36
50-263 Wrocław
tel: (71) 322-66-00
ottoprodent@wp.pl

nasze filie:
ul. Rejtana 4/4a/1b
tel: (71) 344 20 13

ul. Kilińskiego 27